Najpopularniejsze imiona dla dziecka wiosna 2010

znaczenie imion Kiedy para dowiaduje się, że spodziewa się dziecka to niemalże natychmiast zaczynają się zastanawiać jakie nadadzą mu imię. Jeśli dziewczynka to nazwiemy ją tak po babci, a chłopczyk to tak po dziadku. To tak przykładowo oczywiści, gdyż obecnie nie jest już tak bardzo popularne nadawanie imion po przodkach, gdyby tak było co drugie dziecko nazywało by się Maria bądź Jan. Trend na imiona jest jednak zupełnie inny, sprawdźcie zestawienie najpopularniejszych imion tej wiosny.

Niegdyś popularnym zwyczajem było nadawanie dziecku imienia po przodkach, jak widać jednak obecnie odeszło się od tej tradycji, ale nie całkowicie. Imiona nadawane zgodnie z tradycją wciąż są spotykane, ale już nie tak często jak kiedyś. Teraz raczej panuje trend nadawanie imion postaci telewizyjnych, dużą wagę przywiązuje się też do brzmienia imienia. Są też osoby, dla których ważne jest znaczenie imion, jakie nadają dziecku, gdyż wierzą, że dzięki temu ich dziecku w pewien sposób będzie już ukierunkowane na przyszłość.

Sprawdźmy teraz najpopularniejsze imiona wiosny 2010. Wśród imion dla dziewczynek najbardziej popularne są: Julia, imię z książki Szekspira 'Romeo i Julia', Zuzanna, jak w piosence dla dzieci 'Zuza - lalka nieduża', a także Maja - pewnie na cześć popularnej pszczółki Maji z wieczorynki dla dzieci. Kolejne miejsca zajmują imiona: Aleksandra, Natalia, Wiktoria, Oliwia, Zofia, Maria oraz Amelia.

Wśród imion dla chłopców popularnością cieszą się: Jakub, Mateusz, Bartek, Kacper, Jan, Michał, Szymon, Maciej, Piotr oraz Filip.

Wybierając imię należy sugerować się jednak nie modą czy trendem jaki panuje obecnie, ale raczej własnym upodobaniem. Można oczywiście sprawdzić statystyki, ale ja bym raczej wybierała imię mniej popularne, by dziecko mogło się wyróżnić w tłumie. Nie jest fajnie być jedną z wielu Julii, czy Zofii w klasie.

27.05.2010. 11:31

Komentarze

:* 01.06.2010. 21:15

Aleksandra śliczne imie :))

Oluśśśś 01.06.2010. 21:19

Mnie się bardzo podobają imiona jak : Aleksandra (Oleńka, Olusia ,Olcia , Oluś ) itp ;) a i jeszcze Amelia ( Amelka , Amelcia , Ameluś ) itp . te 2 imiona są po prostu piękne , ale także ładne są jeszcze .
3. Julia
4. Anastazja
5. Nikola
6. Amanda .:PPP

Mimi 02.06.2010. 10:51

Ja uwielbiam imię Wiktoria i Wioletta :)

Karolaaa 05.06.2010. 21:31

DZIEWCZYNY:
1.Karolina
2.Amelia
3.Małgorzata
4.Nel
5.Aleksandra
CHŁOPCY:
1.Jakub
2.Stanisław
3.Kamil
4.Filip
5.Daniel

juda 09.06.2010. 22:10

za dwa miesiace urodzę córeczkę i zastanawiam sie jeszcze, jakie imię wybrać może Amelia? no nie wiem....

Mimi 11.06.2010. 17:45

"za dwa miesiace urodzę córeczkę i zastanawiam sie jeszcze, jakie imię wybrać może Amelia? no nie wiem...."

Myślę, że Amelia to śliczne imię :)

kamila 19.06.2010. 15:41

dziweczyka:
Ada
Pola
Zuza
Weronika
Berenika
chlopcy:
adaś
wojtek
hubert
kuba
bartek

rita 21.06.2010. 10:41

Ja mam dwie córeczke Nadia 7 lat i Lenka 18 miesięcy.
Dla Nadii imie wybierałam z kalendarza bo długo nie wiedziałam jak dac na imię dziewczynce,a Lenka tez podobała mi sie od dawna ale gdybym wiedziała ze stanie sie takie popularne i tak często nadawane nie dałabym tak córeczce mimo ze podoba mi sie bardzo
Podobało mi sie też juz prz Nadii imię JAŚMINA I żałuje ze sie nie zdecydowałam bo wtedy Lence dałabym na imie Jagoda.

Klara 21.06.2010. 10:46

A mnie sie podobaja tez takie imoina np dla blizniaków,np IGA I IGNACY lub IGOR
Albo właśnie JASMINA I JAGODA,JAŚMINA I KALINA,I RÓZNE TAKIE.
A popularnosc to niestety tez sie beizre z seriali np Lenka z m jak miłosc fdali na imię Magdalena i zdrobniają Lenka,

Klara 21.06.2010. 10:53

Jaśmina i Jasiek ;-)

Rita 21.06.2010. 10:54

Borys i Blanka

ada 30.06.2010. 16:32

Mi podobają się imiona takie jak

DZIEWCZYNKI:
-Klaudia
-Iwona
-Kalina
-Karina
-Marika

CHŁOPCY:
-Ksawery
-Fabian
-Marcel
-Marceli

niunia 03.07.2010. 20:36

Pola - śliczne i bardzo dziewczęce imię ;)

tatiana i tamara 07.07.2010. 09:46

super imiona

marta 09.07.2010. 11:11

zostalo mi jescze 3 dni,moj synus bedzie mial na imie NATANIEL piekne imie!!!

podobaja mi sie rowniez imina dla chlopca:

-Natan
-Dawid
-Oliwier

a dla dziewczynki

-Oliwia
-Natalia
-Amelia

doda26 16.07.2010. 19:56

mi podobają sie imiona: julia przepiękne imie tobiasz

bajdzia 19.07.2010. 17:39

ja zastanawiam sie nad 4 imionami;
-Zuzia
-Gabrysia
-Julitka
-Olka
nie wiec co wybrac !!!!!

zuzias 20.07.2010. 22:11

Julia,Wiktoria,Oliwia,Zuzia,Maja
Jakub Kacper Mateusz Kamil patryk

lazurja 21.07.2010. 01:08

Niecierpie imion pochodzenia zagranicznego wszystkich rosyjskich czy amerykańskich takich jak np Tamara Tatiana Nadia Samanta Nikola Pola Borys Igor Nataniel ALeks Sandra chociaż niektóre sa ładne to nie dla Polskich dzieci

lazurja 21.07.2010. 01:23

Ja rodze za tydzień i moja córka bendzie miała Liliana nia jest popularne a i polskiego pochodzenia podoba mi się również Aurelia ,Milena ,Sylwia ,Ilona, Kamila Karina,Lena, dla chłopca to Arek ,Daniel ,Albin .Nielubie Jan ,Jurek ,Wojtek ,Adas,Bogumiła, Magda , Danuta ,Sebtian ,Urszula,

ALUOLI 24.07.2010. 11:07

JA MAM DWIE CÓRECZKI -KINGĘ I AGATKĘ IMIONA ZNANE ALE OSTATNIO RZADKO SŁYSZANE

tuca 26.07.2010. 01:49

amelia - łacina - osoba bez kończyn, niie wiem co wy w tym pięknego widzicie ;/

tak 27.07.2010. 09:51

Nikola Amelia Laura czy Lena które najładniejsze bo się zastanawiam które wybrać

asik 28.07.2010. 23:13

Lena wcale nie jest takie popularne - jestem mamą Leny i nie znam żadnej innej dziewczynki o tym imieniu :)

MS 29.07.2010. 10:00

Mój piec marki BOKSER wabi się LENA już od dawna a w ostanim roku ludzie zaczeli dawać takie imię dzieciom!!!MASAKRA!!!!

Czarnaaa 30.07.2010. 12:31

Mnie się podobają takie imiona ...


Dla DZIEWCZYNKI:
- Julia
- Marysia
- Marta
- Tatiana
- Kasandra
- Maja
- Kaja
- Blanka
- Karolina
- Nadia
- Nikola
- Jessica

Dla CHŁOPCA:
- Kacper
- Błażej
- Alan
- Wiktor
- Gabriel
- Aleks
- Staś
- Antoś
- Marcel
- Natanael
- Jonatan
- Jordan
- Filip

martika 30.07.2010. 16:32

dziewczynka:
Lena
Wiktoria
Klaudia
Kaja
chłopiec:
Kuba
Filip
Alex
Daniel

Szajba 31.07.2010. 22:44

Mi podobają się.

Dziewczynka: Amelia.Julia

Chłopiec:Jakub,Szymon,

Ellie 03.08.2010. 15:36

Dziewczynka:
~Laura
~Karina
~Lena

Chłopczyk:
~Olivier

Monika 03.08.2010. 19:30

A ja dla swojego synka, który urodzi się w październiku wybrałam imię Adaś :)

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 13] Następna > Ostatni >>