EEG u dzieci

neurologEEG, czyli badanie elektroencefalograficzne to badanie, które ukazuje zapis bioelektrycznych czynności mózgu. Jest to badanie, które zaleca się dzieciom, u których podejrzewa się jakieś schorzenia neurologiczne. EEG to badanie całkowicie bezpieczne dla dziecka i najlepsze z wszystkich, które obecnie stosuje się dla dzieci. Badanie te nie wymaga znieczulania dziecka, ani też nie stosuje się w nim promieniowania, które mogłoby dziecku zaszkodzić. Na czym, więc polega badanie elektroencefalograficzne?Badanie elektroencefalograficzne polega na tym, że na głowę dziecka zakłada się specjalne elektrody. To nic nie boli, ani w żaden inny sposób negatywnie nie wpływa na dziecko. Przy badaniu ważne jest to, aby dziecko siedziało spokojnie, gdyż inaczej zniekształcony zostanie zapis czynności mózgu.

Takie badania EEG zalecić może np. neurolog poznań, kiedy podejrzewa u dziecka jakieś neurologiczne schorzenia. EEG może dać pełny obraz tego, co dzieje się w mózgu dziecka, a przez to umożliwić dokładną diagnozę. Koszt takiego badania mieści się w przedziale 100 - 150 zł w zależności od gabinetu neurologicznego, który dane badania wykonuje bądź też zaleca.

Badanie EEG jest również bardzo pomocne w przypadku diagnozy padaczku i dzieci. Pozwala na wykrycie padaczki bez użycia naświetlania i znieczulania, co sprawia, że jest to dla dziecka znacznie bardziej bezpieczne, od innych form diagnozowania padaczki.

10.03.2011. 12:51

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


2 + 2 =